Test gotowości · ścieżka Przyspiesz · waga 8
HTML jest kompresowany
Strona główna większa niż 1 KB jest dostarczana z kodowaniem Brotli, gzip, zstd lub deflate.
- Zaobserwowano w
- 93%
- Pierwszy tysiąc witryn
- 96%
- Przedział pierwszego miliona
- 94%
- Nie zmierzono
- 44,199
spośród 141,857 witryn objętych pomiarem
281 objętych pomiarem
77,781 objętych pomiarem
zablokowano, wymagano dodatkowej weryfikacji lub test nie ma zastosowania
Dlaczego to ważne
Kompresja zwykle kilkukrotnie zmniejsza rozmiar HTML, dzięki czemu pierwsze bajty strony docierają szybciej przy wolnych połączeniach.
Jak rozwiązać problem
Włącz Brotli lub gzip dla odpowiedzi tekstowych (HTML, CSS, JavaScript, JSON, SVG) w CDN lub na serwerze źródłowym.
Jak testujemy
Strona główna większa niż 1 KB jest dostarczana z kodowaniem Brotli, gzip, zstd lub deflate.
Zaobserwowano: HTML dostarczany w postaci skompresowanej.
Nie zaobserwowano: HTML dostarczany bez kompresji.
Ograniczenie: Odczyt wyłącznie z odpowiedzi strony głównej; inne strony lub regiony mogą wysyłać inne nagłówki.
Kroki dla poszczególnych stosów technologicznych
- Cloudflare: Cloudflare kompresuje kwalifikujące się odpowiedzi; sprawdź reguły kompresji, jeśli HTML dociera bez kompresji.
- Amazon CloudFront: Włącz opcję automatycznej kompresji obiektów w ustawieniach zachowania pamięci podręcznej.
- Fastly: Włącz kompresję dla tekstowych typów treści.
Według przedziału popularności
| Przedział Chrome UX Report | Zaobserwowano | Zmierzono |
|---|---|---|
| Pierwszy 1 tys. | 96% | 281 |
| Pierwsze 5 tys. | 95% | 1,291 |
| Pierwsze 10 tys. | 93% | 1,627 |
| Pierwsze 50 tys. | 92% | 12,453 |
| Pierwsze 100 tys. | 92% | 11,781 |
| Pierwsze 500 tys. | 93% | 36,643 |
| Pierwszy 1 mln | 94% | 77,781 |
Kategorie, w których jest to najbardziej prawdopodobne
Kategorie, w których jest to najmniej prawdopodobne
Według stosu technologicznego
- Adobe Experience Manager on Akamai100%
- Angular on Cloudflare100%
- Drupal on Cloudflare100%
- Magento / Adobe Commerce on Cloudflare100%
- Next.js on Netlify100%
- Squarespace100%
- WordPress on Sucuri100%
- WordPress on Vercel100%
- Next.js on Vercel>99%
- WordPress on Cloudflare>99%
- Next.js on Cloudflare>99%
- Shopify>99%
- PrestaShop on Cloudflare>99%
- Nuxt on Cloudflare>99%
- Wix>99%
- BigCommerce>99%
- Next.js on Akamai>99%
- Adobe Experience Manager on Cloudflare>99%
- GoDaddy Website Builder>99%
- Sitecore on Cloudflare>99%
- WordPress on Imperva>99%
- Drupal on Akamai>99%
- Next.js on Fastly99%
- Next.js99%
- Next.js on Amazon CloudFront99%
- Astro on Cloudflare99%
- PrestaShop98%
- Next.js on Google edge98%
- Magento / Adobe Commerce98%
- Tilda98%
- HubSpot CMS98%
- Blogger98%
- Bitrix97%
- WordPress on Fastly97%
- Webflow97%
- Adobe Experience Manager96%
- WordPress96%
- Drupal on Fastly96%
- Gatsby95%
- Angular95%
- Gatsby on Amazon CloudFront95%
- WordPress on Google edge95%
- Adobe Experience Manager on Amazon CloudFront94%
- Nuxt on Amazon CloudFront94%
- Angular on Amazon CloudFront94%
- Nuxt94%
- Astro92%
- Sitecore on Azure Front Door/CDN92%
- Joomla90%
- Sitecore89%
- Drupal89%
- Nuxt on Google edge88%
- WordPress on Amazon CloudFront86%
- Drupal on Amazon CloudFront85%
- Astro on Amazon CloudFront80%
- Next.js on Azure Front Door/CDN78%
Według dostawcy
- Bunny CDN100%
- Netlify100%
- Vercel>99%
- Cloudflare>99%
- Sucuri>99%
- Akamai99%
- Alibaba Cloud CDN94%
- Imperva94%
- Fastly93%
- Google edge92%
- Amazon CloudFront89%
- Azure Front Door/CDN82%
Popularne witryny, w których to zaobserwowaliśmy
Źródła i poradniki
- MDN: kompresja w HTTP
- Cloudflare: kompresja treści
- Amazon CloudFront: skompresowane pliki
- Fastly: kompresja
Poradnik: Jak ustalić budżet wydajności strony, którego zespoły będą przestrzegaćSprawdź własną witrynę