Test gotowości · obszar Wzmacniaj · waga 4
security.txt opublikowane
/.well-known/security.txt zwraca plik tekstowy z polem Contact.
- Zaobserwowano w
- 5.5%
- Pierwszy tysiąc witryn
- 21%
- Przedział pierwszego miliona
- 4.6%
- Nie zmierzono
- 31,310
spośród 154,746 witryn objętych pomiarem
414 objętych pomiarem
83,475 objętych pomiarem
zablokowano, wymagano dodatkowej weryfikacji lub test nie ma zastosowania
Dlaczego to ważne
Badacze bezpieczeństwa szukają tego pliku, aby zgłaszać problemy poufnie. Bez niego zgłoszenia mogą trafiać na ogólną skrzynkę pocztową lub nie docierać wcale.
Jak rozwiązać problem
Opublikuj /.well-known/security.txt z co najmniej polami Contact i Expires, zgodnie z wymaganiami RFC 9116, i sprawdź go przed upływem terminu ważności.
Jak testujemy
/.well-known/security.txt zwraca plik tekstowy z polem Contact.
Zaobserwowano: Znaleziono security.txt z danymi kontaktowymi.
Nie zaobserwowano: Nie znaleziono prawidłowego security.txt.
Ograniczenie: W momencie sprawdzania wysłano tylko jedno żądanie, wyłącznie do standardowej lokalizacji.
Kroki dla poszczególnych stosów technologicznych
- Cloudflare: Centrum bezpieczeństwa Cloudflare może udostępniać plik security.txt dla strefy.
Według przedziału popularności
| Przedział Chrome UX Report | Zaobserwowano | Zmierzono |
|---|---|---|
| Pierwszy 1 tys. | 21% | 414 |
| Pierwsze 5 tys. | 13% | 1,613 |
| Pierwsze 10 tys. | 10% | 1,953 |
| Pierwsze 50 tys. | 7.1% | 14,610 |
| Pierwsze 100 tys. | 6% | 13,080 |
| Pierwsze 500 tys. | 5.7% | 39,601 |
| Pierwszy 1 mln | 4.6% | 83,475 |
Kategorie, w których jest to najbardziej prawdopodobne
Kategorie, w których jest to najmniej prawdopodobne
Według stosu technologicznego
- Sitecore on Cloudflare34%
- Sitecore22%
- Next.js on Azure Front Door/CDN17%
- Sitecore on Azure Front Door/CDN16%
- Adobe Experience Manager on Cloudflare14%
- Astro on Amazon CloudFront13%
- Astro13%
- Adobe Experience Manager12%
- Next.js on Akamai12%
- Drupal on Amazon CloudFront12%
- Next.js on Netlify12%
- Adobe Experience Manager on Akamai11%
- Astro on Cloudflare11%
- Nuxt on Amazon CloudFront11%
- Next.js on Fastly11%
- Adobe Experience Manager on Amazon CloudFront11%
- Gatsby10%
- Drupal on Akamai10%
- Next.js on Vercel9.4%
- Drupal on Cloudflare9.4%
- Angular on Cloudflare9.4%
- Next.js on Cloudflare9%
- Nuxt on Google edge8.6%
- Gatsby on Amazon CloudFront8.2%
- Next.js on Google edge8%
- Nuxt on Cloudflare7.5%
- HubSpot CMS7.5%
- Next.js7.4%
- Drupal7.1%
- Webflow6.9%
- Angular6.2%
- Magento / Adobe Commerce on Cloudflare6.2%
- Next.js on Amazon CloudFront5.8%
- Nuxt5.7%
- WordPress on Google edge5.7%
- WordPress on Amazon CloudFront5.3%
- Magento / Adobe Commerce4.4%
- Angular on Amazon CloudFront4.2%
- PrestaShop on Cloudflare3.6%
- PrestaShop3.3%
- WordPress on Cloudflare2.5%
- Squarespace2.2%
- Drupal on Fastly2.1%
- BigCommerce2%
- WordPress on Vercel2%
- WordPress1.9%
- WordPress on Imperva1.9%
- WordPress on Fastly1.8%
- Joomla1.2%
- Blogger<1%
- WordPress on Sucuri<1%
- Bitrix<1%
- Tilda<1%
- Shopify<1%
- GoDaddy Website Builder0%
- Wix0%
Według dostawcy
- Akamai11%
- Azure Front Door/CDN9.5%
- Vercel8.3%
- Netlify7.8%
- Fastly7.8%
- Amazon CloudFront7.7%
- Bunny CDN7.2%
- Google edge5.9%
- Cloudflare5.2%
- Imperva3.8%
- Sucuri<1%
- Alibaba Cloud CDN<1%
Popularne witryny, w których to zaobserwowaliśmy
Źródła i poradniki
Poradnik: Praktyczny przegląd stanu strony dla właścicieliSprawdź własną witrynę