Hazırlık kontrolü · Sağlamlaştır alanı · ağırlık 4
security.txt yayımlanmış
/.well-known/security.txt, Contact alanı içeren bir düz metin dosyası döndürür.
- Gözlemlenen siteler
- 5.5%
- İlk 1 bin site
- 21%
- İlk 1 milyon dilimi
- 4.6%
- Ölçülmedi
- 31,310
ölçülen 154,746 site içinde
414 site ölçüldü
83,475 site ölçüldü
engellendi, doğrulama sorgusuyla karşılaşıldı veya uygulanabilir değil
Neden önemli
Güvenlik araştırmacıları, sorunları özel olarak bildirmek için bu dosyayı arar. Bu dosya yoksa bildirimler genel bir gelen kutusuna gidebilir veya hiç ulaşmayabilir.
Nasıl düzeltilir
RFC 9116 gereği, en az Contact ve Expires alanlarını içeren bir /.well-known/security.txt dosyası yayımlayın ve süresi dolmadan önce gözden geçirin.
Nasıl kontrol ediyoruz
/.well-known/security.txt, Contact alanı içeren bir düz metin dosyası döndürür.
Gözlemlendi: İletişim bilgisi içeren security.txt bulundu.
Gözlemlenmedi: Geçerli bir security.txt bulunamadı.
Sınırlama: Kontrol sırasında yalnızca standart konuma, bir kez istek gönderildi.
Teknoloji yığınına özgü adımlar
- Cloudflare: Cloudflare Güvenlik Merkezi, bölge için bir security.txt dosyası sunabilir.
Popülerlik dilimine göre
| Chrome UX Report aralığı | Gözlemlendi | Ölçüldü |
|---|---|---|
| İlk 1 bin | 21% | 414 |
| İlk 5 bin | 13% | 1,613 |
| İlk 10 bin | 10% | 1,953 |
| İlk 50 bin | 7.1% | 14,610 |
| İlk 100 bin | 6% | 13,080 |
| İlk 500 bin | 5.7% | 39,601 |
| İlk 1 milyon | 4.6% | 83,475 |
Bunu yapma olasılığı en yüksek kategoriler
Olasılığı en düşük kategoriler
Teknoloji yığınına göre
- Sitecore on Cloudflare34%
- Sitecore22%
- Next.js on Azure Front Door/CDN17%
- Sitecore on Azure Front Door/CDN16%
- Adobe Experience Manager on Cloudflare14%
- Astro on Amazon CloudFront13%
- Astro13%
- Adobe Experience Manager12%
- Next.js on Akamai12%
- Drupal on Amazon CloudFront12%
- Next.js on Netlify12%
- Adobe Experience Manager on Akamai11%
- Astro on Cloudflare11%
- Nuxt on Amazon CloudFront11%
- Next.js on Fastly11%
- Adobe Experience Manager on Amazon CloudFront11%
- Gatsby10%
- Drupal on Akamai10%
- Next.js on Vercel9.4%
- Drupal on Cloudflare9.4%
- Angular on Cloudflare9.4%
- Next.js on Cloudflare9%
- Nuxt on Google edge8.6%
- Gatsby on Amazon CloudFront8.2%
- Next.js on Google edge8%
- Nuxt on Cloudflare7.5%
- HubSpot CMS7.5%
- Next.js7.4%
- Drupal7.1%
- Webflow6.9%
- Angular6.2%
- Magento / Adobe Commerce on Cloudflare6.2%
- Next.js on Amazon CloudFront5.8%
- Nuxt5.7%
- WordPress on Google edge5.7%
- WordPress on Amazon CloudFront5.3%
- Magento / Adobe Commerce4.4%
- Angular on Amazon CloudFront4.2%
- PrestaShop on Cloudflare3.6%
- PrestaShop3.3%
- WordPress on Cloudflare2.5%
- Squarespace2.2%
- Drupal on Fastly2.1%
- BigCommerce2%
- WordPress on Vercel2%
- WordPress1.9%
- WordPress on Imperva1.9%
- WordPress on Fastly1.8%
- Joomla1.2%
- Blogger<1%
- WordPress on Sucuri<1%
- Bitrix<1%
- Tilda<1%
- Shopify<1%
- GoDaddy Website Builder0%
- Wix0%
Sağlayıcıya göre
- Akamai11%
- Azure Front Door/CDN9.5%
- Vercel8.3%
- Netlify7.8%
- Fastly7.8%
- Amazon CloudFront7.7%
- Bunny CDN7.2%
- Google edge5.9%
- Cloudflare5.2%
- Imperva3.8%
- Sucuri<1%
- Alibaba Cloud CDN<1%
Bunu gözlemlediğimiz popüler siteler
Kaynaklar ve rehberler
Rehber: Sahipler için Pratik Web Sitesi Sağlık KontrolüKendi sitenizi kontrol edin