Hazırlık kontrolü · Sağlamlaştır alanı · ağırlık 4
CAA kayıtları sertifika verebilecek kuruluşları sınırlıyor
Ana makinede veya onun kaydedilebilir alan adında bir CAA kaydı bulunur.
- Gözlemlenen siteler
- 11%
- İlk 1 bin site
- 24%
- İlk 1 milyon dilimi
- 8.3%
- Ölçülmedi
- 839
ölçülen 185,217 site içinde
450 site ölçüldü
94,931 site ölçüldü
engellendi, doğrulama sorgusuyla karşılaşıldı veya uygulanabilir değil
Neden önemli
CAA kayıtları, sertifika yetkililerine hangilerinin alan adınız için sertifika düzenleyebileceğini bildirir; böylece hatalı veya sahte bir sertifika düzenlenmesi olasılığını azaltır.
Nasıl düzeltilir
CDN sağlayıcınızın yönetilen sertifikalar için kullandığı sertifika yetkilileri de dahil olmak üzere, fiilen kullandığınız tüm sertifika yetkililerini belirten CAA kayıtları yayımlayın. Rapor almak istiyorsanız bir iodef iletişim adresi ekleyin.
Nasıl kontrol ediyoruz
Ana makinede veya onun kaydedilebilir alan adında bir CAA kaydı bulunur.
Gözlemlendi: CAA kaydı yayımlanmış.
Gözlemlenmedi: CAA kaydı bulunamadı.
Sınırlama: Kayıtlar kontrol sırasında herkese açık DNS üzerinden okundu; o zamandan beri değişmiş olabilirler.
Teknoloji yığınına özgü adımlar
- Cloudflare: Cloudflare, yönetilen sertifikaları için hangi sertifika yetkililerinin gerekli olduğunu belgelerinde belirtir; bunları CAA kayıtlarınıza ekleyin.
Popülerlik dilimine göre
| Chrome UX Report aralığı | Gözlemlendi | Ölçüldü |
|---|---|---|
| İlk 1 bin | 24% | 450 |
| İlk 5 bin | 18% | 2,081 |
| İlk 10 bin | 16% | 2,522 |
| İlk 50 bin | 14% | 18,504 |
| İlk 100 bin | 13% | 16,849 |
| İlk 500 bin | 12% | 49,880 |
| İlk 1 milyon | 8.3% | 94,931 |
Bunu yapma olasılığı en yüksek kategoriler
Olasılığı en düşük kategoriler
Teknoloji yığınına göre
- WordPress on Vercel50%
- Next.js on Vercel49%
- Shopify28%
- Angular on Cloudflare22%
- Adobe Experience Manager on Cloudflare21%
- Astro18%
- Next.js18%
- Webflow17%
- Sitecore on Azure Front Door/CDN17%
- Gatsby on Amazon CloudFront17%
- Gatsby17%
- Sitecore16%
- Adobe Experience Manager16%
- Next.js on Netlify16%
- Astro on Amazon CloudFront16%
- Next.js on Google edge15%
- Adobe Experience Manager on Amazon CloudFront15%
- Drupal on Cloudflare15%
- Next.js on Akamai15%
- Next.js on Azure Front Door/CDN15%
- HubSpot CMS14%
- Astro on Cloudflare14%
- Next.js on Cloudflare13%
- Adobe Experience Manager on Akamai13%
- Magento / Adobe Commerce on Cloudflare12%
- Drupal12%
- WordPress on Cloudflare12%
- Next.js on Amazon CloudFront12%
- Angular12%
- Next.js on Fastly11%
- WordPress on Google edge11%
- Drupal on Amazon CloudFront11%
- WordPress on Fastly11%
- Drupal on Fastly11%
- Nuxt on Cloudflare11%
- Drupal on Akamai11%
- PrestaShop on Cloudflare10%
- WordPress on Amazon CloudFront10%
- Angular on Amazon CloudFront9.8%
- Nuxt on Amazon CloudFront9.7%
- Sitecore on Cloudflare9.3%
- Nuxt9.2%
- WordPress on Imperva8%
- WordPress7.1%
- BigCommerce6.8%
- Magento / Adobe Commerce6.8%
- PrestaShop6.7%
- Joomla6.4%
- Nuxt on Google edge5.1%
- Squarespace5.1%
- WordPress on Sucuri4.5%
- Tilda4%
- Blogger3.4%
- Bitrix2.9%
- Wix1.7%
- GoDaddy Website Builder<1%
Sağlayıcıya göre
- Vercel DNS>99%
- DNS Made Easy17%
- Vercara UltraDNS17%
- Google Cloud DNS16%
- NS116%
- Akamai Edge DNS14%
- Azure DNS14%
- Gandi DNS14%
- GoDaddy DNS13%
- Cloudflare12%
- Amazon Route 5312%
- Linode/Akamai DNS12%
Bunu gözlemlediğimiz popüler siteler
Kaynaklar ve rehberler
Rehber: Web Sitesi Sahipleri için HTTPS ve TLS KılavuzuKendi sitenizi kontrol edin