Test gotowości · obszar Wzmacniaj · waga 4
Rekordy CAA ograniczają krąg podmiotów mogących wystawiać certyfikaty
Rekord CAA istnieje dla hosta lub jego domeny rejestrowalnej.
- Zaobserwowano w
- 11%
- Pierwszy tysiąc witryn
- 24%
- Przedział pierwszego miliona
- 8.3%
- Nie zmierzono
- 839
spośród 185,217 witryn objętych pomiarem
450 objętych pomiarem
94,931 objętych pomiarem
zablokowano, wymagano dodatkowej weryfikacji lub test nie ma zastosowania
Dlaczego to ważne
Rekordy CAA informują urzędy certyfikacji, które z nich mogą wystawiać certyfikaty dla Twojej domeny, co zmniejsza ryzyko wystawienia certyfikatu omyłkowo lub w wyniku oszustwa.
Jak rozwiązać problem
Opublikuj rekordy CAA wskazujące wszystkie urzędy certyfikacji, z których faktycznie korzystasz, w tym te, których Twoja CDN używa do certyfikatów zarządzanych. Dodaj dane kontaktowe iodef, jeśli chcesz otrzymywać raporty.
Jak testujemy
Rekord CAA istnieje dla hosta lub jego domeny rejestrowalnej.
Zaobserwowano: Opublikowano rekord CAA.
Nie zaobserwowano: Nie znaleziono rekordu CAA.
Ograniczenie: Dane odczytano z publicznego DNS w momencie sprawdzania; od tego czasu rekordy mogły się zmienić.
Kroki dla poszczególnych stosów technologicznych
- Cloudflare: Cloudflare dokumentuje, których urzędów certyfikacji wymagają zarządzane certyfikaty tego dostawcy; uwzględnij je w swoich rekordach CAA.
Według przedziału popularności
| Przedział Chrome UX Report | Zaobserwowano | Zmierzono |
|---|---|---|
| Pierwszy 1 tys. | 24% | 450 |
| Pierwsze 5 tys. | 18% | 2,081 |
| Pierwsze 10 tys. | 16% | 2,522 |
| Pierwsze 50 tys. | 14% | 18,504 |
| Pierwsze 100 tys. | 13% | 16,849 |
| Pierwsze 500 tys. | 12% | 49,880 |
| Pierwszy 1 mln | 8.3% | 94,931 |
Kategorie, w których jest to najbardziej prawdopodobne
Kategorie, w których jest to najmniej prawdopodobne
Według stosu technologicznego
- WordPress on Vercel50%
- Next.js on Vercel49%
- Shopify28%
- Angular on Cloudflare22%
- Adobe Experience Manager on Cloudflare21%
- Astro18%
- Next.js18%
- Webflow17%
- Sitecore on Azure Front Door/CDN17%
- Gatsby on Amazon CloudFront17%
- Gatsby17%
- Sitecore16%
- Adobe Experience Manager16%
- Next.js on Netlify16%
- Astro on Amazon CloudFront16%
- Next.js on Google edge15%
- Adobe Experience Manager on Amazon CloudFront15%
- Drupal on Cloudflare15%
- Next.js on Akamai15%
- Next.js on Azure Front Door/CDN15%
- HubSpot CMS14%
- Astro on Cloudflare14%
- Next.js on Cloudflare13%
- Adobe Experience Manager on Akamai13%
- Magento / Adobe Commerce on Cloudflare12%
- Drupal12%
- WordPress on Cloudflare12%
- Next.js on Amazon CloudFront12%
- Angular12%
- Next.js on Fastly11%
- WordPress on Google edge11%
- Drupal on Amazon CloudFront11%
- WordPress on Fastly11%
- Drupal on Fastly11%
- Nuxt on Cloudflare11%
- Drupal on Akamai11%
- PrestaShop on Cloudflare10%
- WordPress on Amazon CloudFront10%
- Angular on Amazon CloudFront9.8%
- Nuxt on Amazon CloudFront9.7%
- Sitecore on Cloudflare9.3%
- Nuxt9.2%
- WordPress on Imperva8%
- WordPress7.1%
- BigCommerce6.8%
- Magento / Adobe Commerce6.8%
- PrestaShop6.7%
- Joomla6.4%
- Nuxt on Google edge5.1%
- Squarespace5.1%
- WordPress on Sucuri4.5%
- Tilda4%
- Blogger3.4%
- Bitrix2.9%
- Wix1.7%
- GoDaddy Website Builder<1%
Według dostawcy
- Vercel DNS>99%
- DNS Made Easy17%
- Vercara UltraDNS17%
- Google Cloud DNS16%
- NS116%
- Akamai Edge DNS14%
- Azure DNS14%
- Gandi DNS14%
- GoDaddy DNS13%
- Cloudflare12%
- Amazon Route 5312%
- Linode/Akamai DNS12%
Popularne witryny, w których to zaobserwowaliśmy
Źródła i poradniki
Poradnik: Poradnik HTTPS i TLS dla właścicieli stronSprawdź własną witrynę